Zateplení a izolace ploché střechy

 

Naše firma jako jedna z mála zaměstnává vlastní pracovníky a nespoléhá se na subdodavatele hydroizolačních prací. Nabízíme zateplení ploché střechy a výměnu střešního pláště, včetně návrhů a konzultace.

Pracujeme s asfaltovými i PVC hydroizolačními materiály předních světových výrobců, tak aby střecha plnila svou funkci co nejdéle.

Při návrhu, realizaci a následné izolaci plochých střech se držíme všech platných norem a předpisů, které jsou čím dál přísnější. Například u budov občanské vybavenosti nemůže být použit pro zateplení konstrukce polystyren.

Plochá střecha se vyznačuje svým spádem 0 - 5°. V minulosti se vyznačovaly hlavně svojí poruchovostí vzhledem k nekvalitě provedení nebo použitím velmi křehkých materiálů. V současné době jsou tyto problémy vyřešeny a ploché střechy mají na trhu svoje místo.

 

Kde se využívá

Můžeme je vidět především na moderních novostavbách, ať už bytových nebo rodinných domů, dále se hojně používají na komerčních a administrativních budovách, obchodních centrech a výrobních halách.

Ploché střechy lze rozdělit podle konstrukce na jednoplášťové, dvouplášťové a víceplášťové. Nejčastěji používaná varianta je jednoplášťová střecha.

Výhody ploché střechy

Plochá střecha pomáhá uspořit energii, oproti šikmým střechám má menší plochu, kterou je potřeba vytápět. To znamená úsporu energie. Další plus, které ploché střechy nabízejí, jsou menší náklady na údržbu oproti střechám šikmým (údržba a čištění odvodňovacích prvku, opravy a revize komínů apod.). Nespornou výhodou zateplené ploché střechy je plnohodnotné využití posledního patra objektu, bez jakýchkoliv šikmin.

 

Pokud přemýšlíte o zateplení, rekonstrukci, renovaci, či pouze o drobné opravě střechy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s dotazy, postupy výběrem správného provedení a také se samotnou realizací.

 
 

Máte zájem o cenovou nabídku? Kontaktujte nás.